22.10.2020

Warsztaty Międzykulturowe dla rodziców, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych

I Warsztaty Międzykulturowe pn. "Nauka języka sąsiada podstawą do zbudowania relacji międzykulturowych" odbyły się w ramach 4. Dni Współpracy Międzynarodowej. Wydarzenie w formie online na platformie ZOOM poprowadził trener Marcin Przeworski.

Warsztaty dotyczyły zagadnień z zakresu nabywania kompetencji międzykulturowych. Celem warsztatów było zbudowanie świadomości na temat znaczenia i roli komunikacji w życiu dziecka oraz wspierania procesu nabywania i kształtowania kompetencji kulturowych.

Podczas wydarzenia uczestnicy wzięli udział w ciekawych i angażujących ćwiczeniach, pracowali w grupach i wypracowali wspólnie wnioski na temat kształtowania kompetencji jezykowych u dziecka i w relacji z rodzicem.

Warsztaty były zorganizowany w ramach projektu "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

 

I Warsztat Międzykulturowy >>> ZOBACZ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

 

I Warsztat Międzykulturowy >>> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ