14.04.2021

Zapraszamy na II Warsztaty międzykulturowe "Mam to na końcu języka"

II Warsztaty międzykulturowe organizowane w ramach projektu "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), które odbędą się w dniu 28.04.2021r. (środa) w godz. 16-19 w formie online.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM. Uprzejmie prosimy o wysłanie zgłoszenia mailem w celu otrzymania szczegółów technicznych dotyczących wydarzenia.

Warsztaty pn. „Mam to na końcu języka! Jak uczyć się języków obcych efektywnie i z pasją?” poświęcone będą tematyce procesów efektywnego uczenia się języków obcych w dobie edukacji zdalnej. Uczestniczący dowiedzą się, jak wspierać dzieci na płaszczyźnie emocjonalnej i kognitywnej, tak aby nauka mogła sprawiać im radość oraz by odkrywały w niej swoją moc sprawczą. Na Warsztat zapraszamy serdecznie Rodziców oraz Pedagogów. Ze względu na proponowane ćwiczenia usprawniające pamięć i procesy uczenia się zachęcamy do udziału również dzieci w wieku szkolnym!

Warsztaty łączą w sobie elementy teoretyczne przedstawione w prezentacji z zajęciami praktycznymi w mniejszych grupach.

Prosimy osoby zainteresowane wzięciem udziału w II Warsztatach międzykulturowych o wysłanie e-maila na adres: njs@um.szczecin.pl o tytule "zgłoszenie na II Warsztat międzykulturowy"

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czego dowiedzą się uczestnicy Warsztatów?

- zapoznają się z niezbędnymi warunkami wspierającymi proces uczenia się

- dowiedzą się, jak oddziałują na mózg dystraktory podczas uczenia się

- poznają zasady funkcjonowania pamięci

- wykonają ćwiczenia unaoczniające, na czym polega proces zapamiętywania

- poznają tajniki uczenia się języków obcych

- dowiedzą się, w jaki sposób warto wspierać dzieci w nauce

Warsztat poprowadzi dr Anna Mróz – językoznawczyni i ekspertka w dziedzinie wielojęzycznego wychowania dzieci. Jako dydaktyczka języków obcych pracuje w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Greifswaldzie. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. W ostatnich kilku latach otaczała opieką merytoryczną przedszkola na Pomorzu Przednim przy wprowadzaniu nauczania języka polskiego metodą immersji. Prowadziła liczne seminaria i projekty poświęcone dwu- i wielojęzycznemu wychowaniu dzieci, np. Gelebte Mehrsprachigkeit, Tydzień Wspierania Dwujęzyczności, Akademię Dwujęzyczności.