22.10.2020

Konferencja w ramach podsumowania projektu INT 76 "Nauczanie języka sąsiada"

Konferencja podsumowująca projekt INT 76 "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania" odbyła się w ramach 4. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W wydarzeniu wzięli udział: zastępca prezydenta miasta Krzysztof Soska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Iwona Potrykus oraz polsko-niemieckie grono eskpertów: prof. dr hab. Małgorzata Bielicka, prof. Bernhard Brehmer, Aneta Goch oraz Justyna Hryniewicz.

Spotkanie odbyło się w formie online i było transmitowane na żywo na Facebooku: w wersji polskiej oraz z tłumaczeniem niemieckim.

Podczas konferencji przedstawione zostały wyniki oraz najważniejsze osiągnięcia, jakie udało się wypracować w czasie realizacji projektu, czyli 01.02.2017- 30.06.2020.

 - Ten projekt to jest ogromny sukces nas wszystkich - powiedziała Iwona Potrykus, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UM - jego realizacja pokazała jak bardzo był potrzebny. Przez cały czas trwania projektu pisały do nas kolejne szkoły, które chciały dołączyć do projektu. Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o kontynujację.

- Chcieliśmy zmniejszać barierę językową na pograniczu - powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina - Uważamy, że kluczem do tego jest nauka języka sąsiada.

Projekt od dnia 01.07.2020 jest kontynuowany pod nazwą "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania".

Konferencja była doskonałą okazją do omówienia sukcesów, ale także wyzwań i trudnosci związanych z nauczaniem języka sąsiada. Zachęcamy do posłuchania naszych ekspertów i obejrzenia nagrania LIVE streamu z konferencji.

 

Konferencja podsumowująca projekt INT 76 >>> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ