15.10.2020

Zapraszamy na warsztaty "Nauka języka sąsiada podstawą do zbudowania relacji międzykulturowych"

I Warsztat Międzykulturowy "Nauka języka sąsiada podstawą do zbudowania relacji międzykulturowych" odbędzie się w dniu 21.10.2020r. (środa)  o godzinie 16.30 w formie online.

Warsztat dotyczyć będzie zagadnień z zakresu nabywania kompetencji międzykulturowych. Celem warsztatu jest zbudowanie świadomości na temat znaczenia i roli komunikacji w życiu dziecka oraz wspierania procesu nabywania i kształtowania kompetencji kulturowych.

Trening zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza część zaplanowana jest na godz. 16.30-18.00 i będzie dotyczyć tematów związanych z komunikacją międzykulturową i jej znaczeniem w życiu dziecka. W drugiej części poruszone zostaną zagadnienia dot. wspierania procesu nabywania i kształtowania kompetencji językowych dzieci.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM. (https://us02web.zoom.us/j/84154196773?pwd=a0VCR2Z1K1V6c3pDcm5WWEplUUhJUT09). Na wydarzenie niezbędna jest rejestracja, której można dokonać pod poniższym linkiem: https://dwpn.szczecin.eu/formularz-zgloszeniowy

Na spotkanie zapraszamy zarówno rodziców dzieci biorących udział w projekcie, jak i nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych.

Warsztat poprowadzi Marcin Przeworski, który od ponad 12 lat prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania świadomości kompetencji w międzykulturowych środowiskach i organizacjach. Warsztat nie będzie tłumaczony na język niemiecki.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).