23.09.2020

Nauczanie Języka Sąsiada podczas 4. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej

Czwarta edycja Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędzie w szczególnej formie, ponieważ program został całkowicie przeniesiony do sieci.

W ramach projektu edukacyjnego „Nauczanie Języka Sąsiada” zorganizowane zostaną dwa wyjątkowe wydarzenia.

Pierwszym z nich będzie konferencja z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta – Pana Krzysztofa Soski oraz polsko-niemieckiego Zespołu Ekspertów. Spotkanie będzie poświęcone podsumowaniu wyników i osiągnięć wypracowanych podczas realizacji projektu edukacyjnego „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” oraz zdefiniowaniu kierunków rozwoju nauczania języka sąsiada w regionie transgranicznym. Konferencja rozpocznie się 21.10.2020 o godz. 11.30 i będzie transmitowana na żywo z naszego studia.

Kolejnym wydarzeniem będzie Warsztat międzykulturowy dla rodziców dzieci i młodzieży korzystających z zajęć dodatkowych języka niemieckiego w ramach nowego projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania”, który także będzie transmitowany za pomocą Platformy Zoom 21.10.2020, w godz. 16-19.

Serdecznie zapraszamy pedagogów oraz rodziców do wzięcia udziału w wydarzeniach

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej to organizowany przez Miasto Szczecin cykl wyjątkowych spotkań i wydarzeń podkreślających transgraniczną współpracę Szczecina z niemieckimi miastami i partnerami. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.dwpn.szczecin.eu.